šeštadienis, kovo 07, 2009

STRAIPSNIUX :)
Baltoji Kauno Gulbė vasario 14- ąją liepsnojo raudonai


Medinės kaladėlės kvepia vaikyste. Vaikiškas pasaulis buvo pilnas minčių, išlendančių į realybę princesių ir princų, meškiukų rudnosiukų, pilių, tvirtovių pavidalais, smėlio dėžės pasakos dvelkdavo stebuklais.
Pasaka gyva ir šiandien. Medines kaladėles pakeitę polistirenas (liaud. jūros puta, - aut. past.), kartonas ir kitos medžiagos sukūrė kitokį pasaulį Kauno „Baltąja Gulbe“ vadinamos Rotušės aikštėje. Taigi rotušė skambino varpais, kviesdama visus prisiglausti po savo sparnais, ne tik pasakyti miesto sienoms „myliu“, bet ir pajusti „meilės miestą“ savyje.


„Work hard, party harder“

Taigi jau 20 metų gyvuojanti 68 Europos techniškųjų universitetų studentus iš daugiau nei 20 Europos šalių vienijanti nepolitinė ir pelno nesiekianti
organizacija „BEST“ (Board of European Students of Technology) šįkart pasidavė meilės traukai ir savo žiemos kursus „BeCuddly“ perkėlė į Kauną – 2009 metų laikinąją meilės sostinę. Savaitę Kaune gyvenę įvairių Europos šalių studentai (rusai, italai, ispanai, prancūzai, kroatai, turkai, austrai, vengrai, belgai ir kt.) laikėsi pagrindinio BEST principo: „Work hard, party harder“.
Žiemos kursų „BeCuddly“ metu studentai dalyvavo debatuose, bei žarstė idėjas įmonės iškeltos problemos sprendimui. Jaunuoliai iš įvairių Europos šalių 2 dienas kūrė „meilės miestą“, susipažino su Lietuvos kultūra, tradicijomis, taip pat, kaip ir daugumoje tarptautinių projektų, „international evening“ metu pristatė savo šalis, juk vienas iš BEST tikslų – „garsinti Europą tarp europiečių“.

Meilė sklando ore

Kodėl BEST inžinerinės varžybos šįkart buvo meilės tema? Europoje vykstančiose inžinerinėse varžybose viena populiariausių temų – robotai, sako BEST narė Daiva Betingytė. „BeCuddly“ kursų metu norėta padaryti kažką originalaus, „nesudėtingo ir mielo“, todėl kauniečiai vasario 14 – tąją meilę išvydo „kitaip“.
Taigi socialinė akcija „Miesto sienoms pasakyk MYLIU“ nuspalvino snieguotą Kauno Rotušės aikštę raudonais atspalviais, nors ir trumpam. Ji kvietė praeivius žengti per meilės vartus – „Jūratės ir Kastyčio Arką“ į „meilės miestą“, kuris tryško gera nuotaika, kur meilė sklandė ore.
Meilės temą daugelis vadina banalia, tačiau net skeptikai turėtų sutikti, jog ne pati meilė yra banali, o pats meilės pateikimas nuvalkiotas. Organizacijos „BEST“ studentai parodė visiems, kaip originaliai pristatyti meilę.

„Meilės miestas“ galynėjosi su vėju

Dangus vasario 14 – tąją nelepino nuostabiu oru. Stiprus vėjas nuolat kėsinosi sugriauti „meilės miestą“. Nors girdėjosi pasikartojantys užsieniečių šūksniai: „Oh, it‘s too windy!“ (angl. O! Per stiprus vėjas! - aut. past.), tačiau tai nesugadino jaunųjų entuziastų nuotaikos. Meilės jėga stipri: studentų kūriniai buvo ne kartą „vėjo nublokšti“, tačiau operatyviai atstatyti vėl galėjo atlikti savo paskirtį. „Meilės skėtis“, „Norų šulinys“, „Meilės karalystė“ ir kitos socialinės akcijos „Miesto sienoms pasakyk MYLIU“ dekoracijos džiugino praeivių akis, įnešė į ramų žiemos miegą amžinoje vasaroje gyvenančio jaunimo nuotaikas. Svarbiausia kiekvienam turėti meilės miestą savyje, kurio nepajėgtų sugriauti jokios audros. :)

„Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti“Žmonių nebuvo daug, tikriausiai žiemos šaltį iškeitė į šiltą ir jaukų namų židinį. Ne visi, nusprendę pasižvalgyti po vasario 14 – tąją švenčiančio Kauno gatves, sutiko pasakyti miesto sienoms „myliu“. Kai kurie kauniečiai sakė verčiau parašysią elektroninį laišką, kiti – tiesiog sėdėjo mašinoje tamsintais langais ir stebėjo viską iš šalies, o SAVO paraginti prisijungti prie socialinės akcijos, tiesiog sarkastiškai myktelėjo: „Mes labai drovūs“. Turbūt vakare patrauks į klubus, kur juos „tikrais vyrais“ padarys alkoholis ir trumpi mergaičių sijonėliai ;).
Vis tik, buvo žmonių, kurie liko sužavėti tokia akcija, rašė laiškelius savo mylimajai ar mylimajam, dovanojo bučinius po „Jūratės ir Kastyčio Arka“, kažkas įmetė į norų šulinį savo seną neišpildytą svajonę, kuri, kas žino, gal išsipildys, juk meilė daro stebuklus! „Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti“, - sako Keistuolių teatro aktoriai eidami link savo svajonių „Geltonų plytų keliu“ ;)

Meilės miestui „myliu“ pasakė ir krišnaitai

Pasirodo vasario 14 – tąją švenčia ir krišnaitai (religinio judėjimo „Krišnaizmas“ atstovai, - aut. past.). Garsiai giedodami savo maha-mantrą „Hare Krišna“ religinio judėjimo nariai apsukę keletą ratų aplink Kauno rotušę, „Hare Krišna“ skandavo ir „meilės miestui“, laimindami jame gyvenančius ir kuriančius.

Prancūzams patinka Lietuva

Iš Prancūzijos atvykęs Goncalo SAVUI pasakojo, jog prancūzai meilės dieną švenčia panašiai kaip ir lietuviai: laiką leidžia su savo antrosiomis pusėmis, vakare romantiškai pavakarieniauja. Vyksta ir socialinių akcijų, parodų, tačiau jos ne itin populiarios.
Kitas „BeCuddly“ kursų dalyvis Guillaume šypsodamasis sako, kad jam patinka Lietuva ir „crazy lithuanians“. Kas po tokių žodžių drįstų pasakyti, kad lietuviai susikaustę, irzlūs ir uždari žmonės? Na, gal čia tik jaunimas spinduliuoja jaunatvišką maksimalizmą, su laiku jis išnyksta ir atsiranda vidutinio amžiaus žmonėms būdingas nelaimėlių sindromas :).

PASTATĖ „meilės miestą“. SUGRIUVO. Nieko nėra amžino, svarbiausia nepražiopsoti gražiausių akimirkų ir pasidžiaugti jomis :) Na, o meilė... Ji ateina ir išeina, apversdama mūsų gyvenimus aukštyn kojomis, sugriaudama planus ir sukurdama naujas svajones ;) Mylėkime, tik nepaverskime meilės banalia!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą